| Basic product parameters | |
| SKU PBS | SR78880 |
| Barcode | 4004675094384 |
| Product name | Ballpoint pen SCHNEIDER Breeze NEON, M, white/black + 5 cartridges, blister |
| Category | Fine Felt-tip Pens |
| Tax rate | 23% |
| PKWiU | 32.99.12.0 |
| eClass 8.1 | 24-24-07-01 Rollerball |
| MPP | Nie |
| Basic product parameters | |
| Brand | SCHNEIDER |
| Class | Standard |
| Colour | |
| Colour | white/black |
| Feature | |
| Product | rollerball pen |
| Offer from | 2016-04 |
| Type | classic |
| Certifications | |
| Hit | standard |
| New product | standard |
| Procurement vocabulary | |
| CPV | 30192121-5 Długopisy kulkowe |
| Logistic units | |
| Unit 1 - piece | 1 pc |
| ean | 4004675094384 |
| weight | 0,04 kg |
| h. x w. x l. | 1,75 x 21,50 x 11,00 cm |
| Unit 2 - packaging | 10 pc |
| ean | 4004675094391 |
| weight | 0,43 kg |
| h. x w. x l. | 21,70 x 17,00 x 9,80 cm |
| Unit 3 - carton | 100 pc |
| ean | 4004675094407 |
| weight | 4,92 kg |
| h. x w. x l. | 37,00 x 50,00 x 26,00 cm (volume 0,05 m3) |
| Unit 4 - pallet | 2400 pc |
| weight | 134,98 kg |
| h. x w. x l. | 163,00 x 120,00 x 80,00 cm (volume 1,56 m3) |
| Manufacturer information according to GPSR | |
| Company/Manufacturer Name | Schneider Schreibgeräte GmbH |
| Street, Number | Schwarzenbach 9 |
| Postal Code, City | 78144 Schramberg |
| Country | DE |
| Website | www.schneiderpen.com |
| info@schneiderpen.de | |
| Phone | +49 7729 888 - 0 |
|
|
06-400 Ciechanów ul. Mazowiecka 10 |
Go to shop do sklepu |
|
|
35-101 Rzeszów Staroniwska 41B |
Go to shop do sklepu |
|
|
42-600 Tarnowskie Góry ul. Oświęcimska 3 |
Go to shop do sklepu |